Producenci
Maki, chabry 0
Maki, chabry

Za oknem buro, zima zapomniała, że może być piękna i śnieżna. Zima, to chyba jedyna pora roku, kiedy świat zewnętrzny i świat wewnętrzny Szyciarni, aż tak bardzo się różnią. Za oknem ponuro, a w środku magia kolorów. I kwitnące łąki.

Poszewki możecie obejrzeć TUTAJ

Samoloty, czyli Dziadek wysokich lotów 0
Samoloty, czyli Dziadek wysokich lotów

Po tkaninę w samoloty, sięgnęłam z lekką niepewnością. Z jednej strony mam braki w dziale chłopięcym, a z drugiej strony wciąż mam mało prezentów dla babć i dziadków. Szyć z samolotów dla chłopaków? Czy odłożyć je na bok i znaleźć coś bardziej odpowiedniego dla dziadków. Takie oto miewam dylematy w pracy!

Kiedy jednak pomyślałam, że mogę wyszyć poduszkę dla dziadka, to wątpliwości mi się rozwiały.

Uszyłam też dinozaura, konika i oczywiście zajączka.

Prezenty dla babci i dziadka znajdziecie TUTAJ

Panele na poduszkę 0
Panele na poduszkę

Przyznać Wam się muszę, że nie lubię paneli na poduszki. Są one takie oczywiste, nic ująć, nic dodać, po prostu poduszka ma być i już. Jeszcze jeśli to jest panel bawełniany, to zawsze go można połączyć z tkaniną i zaszaleć. Ale panel na poduszkę welurowy - będzie poduszka i już. Spójrzcie jednak na te obrazki, czy mogłam ich nie kupić... Piękne, zimowe obrazki. A i proste poduszki, to dobra rozgrzewka na zajęciach dla dzieci, po długiej świątecznej przerwie. Jak dzieci sobie poradziły z szyciem, możecie obejrzeć na FB : KLIK.

No, a ja dzisiaj uszyłam co zostało. Poduszki te zimowe i nie tylko, znajdziecie TUTAJ

Kwiaty na ecru 0
Kwiaty na ecru

No powiem Wam, że póki się czegoś nie uszyje, to się nie wie jaką piękność się posiada. Kwiaty na ecru mam w sprzedaży od kilku miesięcy (KLIK ), podobała mi się, dlatego ją zamówiłam. Tkaniny lubię mieć, lubię je podziwiać. Zawsze ma 1000 pomysłów na ich szycie. Nie mogę jednak z wszystkich tkanin, szyć wszystkiego. Dlatego czekam na ten dzień. Dzień, w którym biorę tkaninę, rozkładam na stole i wtedy dopiero wiem, co powinnam uszyć! Oczywiście z resztek uszyłam też zajączka, a z reszteczek jeszcze jednego. Są też poduszki dla babci i dziadka, bo styczeń, to przecież ich miesiąc! I wykrój ślimaka odkurzyłam, chyba już nie pamiętam, kiedy je szyłam. A szkoda, ślimaki są przecież takie sympatyczne.

Ślimaki mają swoją "półkę" w sklepie internetowym: KLIK

Kosmosy 0
Kosmosy

Kosmosy na dekoracyjnej tkaninie, piękne i drogie. Oprzeć im się jednak nie mogłam i po prostu kupiłam sobie. Poduszki z nich uszyłam kiedyś i został taki kawałek, kawałeczek... Tylko chuda myszka Ludwiczka się na tym kawałeczku zmieściła. I jeszcze jedna ręka i 1/4 głowy zajączka!

A czemu myszka, to Ludwiczka? Kiedyś jak uszyłam stworka, to nadawałam mu imię zgodnie z kalendarzem, sprawdzając kto obchodzi imieniny tego dnia. Krótko to trwało, ale wystarczyło, żeby przez chwilę w Szyciarni był mysz Ludwik (inne myszy, o innych imionach też wtedy były). W tym samym czasie, miła pani urodziła syna Ludwika i poprosiła dziadków, żeby przyszli i mojego Ludwika dla małego Ludwika, kupili. Mały Ludwik już jest sporym chłopcem. I chyba muszę zapytać, czy jeszcze mają swojego Ludwika w kratkę.

A myszy od tamtej pory noszą to imię.

Ludwiki i Ludwiczki znajdziecie TUTAJ

Peonie na szarym tle 0
Peonie na szarym tle

 Tkanina w peonie jest jedną z tych, które na belce jest po prostu ładna, a w szyciu dostaje dopiero uroku. Może to być po prostu obrus, albo zwykła pościel, a jednak wtedy dopiero widać jej wyjątkowy urok. Ostatnio w internetach spotkałam ten wzór na tapecie - piękna to była ściana!

Kiedyś miałam  uszytą poduszkę z haftem "Kochanej Babci". W sklepie odwiedziła mnie pani, która już nie tylko babcią, ale i prababcią jest, i bardzo, ale to bardzo jej się ta poduszka spodobała. Pani kilka razy już zmierzała w kierunku drzwi, aż w końcu powiedziała: " A da mi pani tą poduszkę, co ja będę wnukom głowę zawracała!" Potem zresztą szyłam tej pani jeszcze kilka rzeczy, właśnie z tych peoni.

Mamy też morał: samemu sobie też można robić prezenty!

Z kuponu, który był w pracowni uszyłam: serduszka magnesy, poduszkę i kota biurkowca.

Koty biurkowce zawitały do Szyciarni, kiedy lekarz powiedział mojej koleżance: "Wie pani, nadwyrężone nadgarstki, to choroba ludzi pracujących przy komputerze" . I ten lekarz, kazał jej kocyk podkładać. No jak kocyk... kot jest przecież bardziej efektowny. A można też go pod plecy podłożyć.

Koty biurkowce znajdziecie TUTAJ

 

Cudny fiolet 0
Cudny fiolet

Taki to dzisiaj dzień po święcie, a przed weekendem. Chyba troszeczkę się cieszę, że już koniec tego świętowania. Co weszłam w trybiki, to wolne. Znaczy wolne od pracowni, bo w domu, to wiecie jak to jest...

Fiolet przyniosła mi kiedyś koleżanka, że jakoś jej do niczego, a ja na pewno coś wymyślę. Tkanina faktycznie niby ładna. Na poduszki za cienka. Na maskotki za sztywna. Na bluzeczkę za mało. A tulipany musicie przyznać piękne wyszły, takie eleganckie! Oczywiście pachną lawendą.

Wiem też, że nie każdy lubi fiolet, więc zanim dacie je dziadkom w prezencie, upewnijcie się, że to właśnie ten kolor.

Aktualną ofertę tulipanów znajdziecie TUTAJ

 

Kolorowa łąka 0
Kolorowa łąka

Do wiosny daleko, ale Dzień Babci i Dziadka jest tuż tuż. A kwiaty piękne, cudownie ozdabiające wszystko co tylko dla babć i dziadków chciałby się uszyć. Poszłam w koty i w serca, a z resztek oczywiście zajączek. Kot dekoracyjny, kot klamkowiec i kot biurkowy. Serca wiszące, serca magnesy na lodówkę i serca podstawki pod kubek. I wyobrażam sobie, jak babcia z dziadkiem piją kawę i uśmiechają się, bo ich ulubione kubki stoją na serduszkach, które podarowały im wnuki <3 . Wielkie uczucia można skryć w bardzo małych gestach!

Podstawki pod kubek: KLIK

Misie z pociągami 0
Misie z pociągami

Czasami na tkaninę po prostu nie mam pomysłu. A czasami chciałabym uszyć zbyt wiele, a tkaniny mam niewiele. I tak przychodzi ten dzień, kiedy patrzę na nią i podejmuję decyzję bardzo szybko. Te misie z pociągami już kilka razy kładłam na stole, po to by po kilku dniach z powrotem je schować.

Dzisiaj było inaczej, wyjęłam je, popatrzyłam, a potem jeszcze sięgnęłam po piękną beżową pepitkę, granatową wypustkę, niebieski welur i do dzieła.

Uszyłam kocyk do kołyski z misiową poduszką, ośmiorniczkę i oczywiście zajączka!

 

Postanowienia noworoczne 0
Postanowienia noworoczne

Dzień dobry w Nowym Roku!

Jak Wam mijają pierwsze dni w roku? Chyba leniwie co? Jutro znowu jest święto, a zaraz potem weekend, więc na małe leniuchowanie można sobie pozwolić. Początek roku, to też czas podsumowań i postanowień.

Przyznać się muszę, że ja już od kilku lat mam jedno postanowienie. Co roku obiecuję sobie, że każdego dnia wyjmę z półki tkaninę i wyszyję ją do samiutkiego końca. Czasami tak działam. Częściej jednak codzienne zadania pochłaniają mi tyle czasu, że resztki tkanin odkładam na półkę... i tam czekają na mój powrót do noworocznego postanowienia...

Mam też plan, aby wprowadzić zmiany w Szyciarni. Plan ulepszam już od kilku tygodni, i chyba jestem gotowa na jego realizację. Muszę tylko poczekać na odpowiedni moment, a wtedy... będzie po prostu przepięknie!

Wracając do postanowienia, na pierwszy ogień poszła tkanina w ptaszki. A z ostatnich fragmentów tkaniny uszyłam zajączka. No, ale tak to już u mnie jest, że zajączki oznaczają koniec kuponu tkaniny w pracowni. Można powiedzieć, że ilość tkanin jest u mnie liczona w zajączkach.

A Wy robicie postanowienia noworoczne?

Aktualną ofertę zajączków znajdziecie TUTAJ

 

08.01.2022 - Rodzinne warsztaty szycia - zimowa poduszka 0
08.01.2022 - Rodzinne warsztaty szycia - zimowa poduszka

08.01.2022 w sobotę zapraszam na Rodzinne Warsztaty Szycia.

Nowy Rok zaczniemy szyciową rozgrzewką i uszyjemy zimowe poduszki z gotowych paneli.

Panele mają różne wzory, bo przecież nigdy nie szyjemy dwóch takich samych rzeczy! Każdy jest piękny, utrzymany w zimowym klimacie.

Poduszka ma wymiary ok 28x28 cm i świetnie się sprawdzi w czasie długich zimowych wieczorów, kiedy będziecie czytać książki lub oglądać TV.

Może też być prezentem np dla babci albo dla dziadka.

 

Zasady zajęć w Szyciarni:

* spotykamy się w Szyciarni, os. Lecha 43 (pawilon handlowy Orle Gniazdo, wejście od strony kortów) w Poznaniu

* dzieci przychodzą z osobą dorosłą: mamą, tatą, babcią, dziadkiem, ciocią...

* warsztaty trwają ok 1h

* nie mamy ograniczeń wiekowych, ale ważne jest aby uczestnik umiał się skupić na tym co robi przez 1h

* każdy wybiera tkaniny, nie szyjemy nigdy dwóch takich samych sztuk

 

Regulamin i zapisy:

Grupa I - godz 13:00 - klik 13:00

Grupa II - godz 14:30 - klik 14:30

Grupa III - godz 16:00 - klik 16:00

 

Do zobaczenia!

27.11.2021 - rodzinne warsztaty szycia- renifer 0
27.11.2021 - rodzinne warsztaty szycia- renifer

W dniu 27.11.2021 zapraszam na rodzinne warsztaty szycia. Tym razem tematem będzie renifer- taki słodziak do przytulania.

Pracujemy w grupach:

- grupa I - 13:00

- grupa II - 14:30

- grupa III - 16:00

Czas zajęć ok 1-1,5h, koszt 30 pln/szt

Jak zawsze na zajęcia zapraszam dzieci wraz z mamą/tatą/babcią/dziadkiem. Wspólna praca daje wiele satysfakcji.

Dzieci same wybierają tkaniny, szykują renifera do szycia, a potem -pod moim okiem- jest on szyty na maszynie. Następnie jest wypychanie, zaszywanie, i malowanie buzi.

Dzieci rozwijają swoje umiejętności, a dorośli mogą z dumą je obserwować.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Ze względu na okoliczności najprostszą formą kontaktu jest telefon: 660066495.

W przypadku choroby/kwarantanny - będę wdzięczna za jak najszybsze zwolnienie miejsca.

Po zajęciach będzie można zamówić zestawy do samodzielnego uszycia w domu.

Wszystkim życzę dużo zdrowia!

I zapraszam na wspólne szycie :-)

Do zobaczenia!

13.11.2021 - rodzinne warsztaty szycia - koń na biegunach 0
13.11.2021 - rodzinne warsztaty szycia - koń na biegunach

W sobotę 13.11.2021 zapraszam na nasze rodzinne warsztaty szycia. Tym razem szyć będziemy konia na biegunach, który może stanąć na komodzie, ale można go też powiesić w oknie, czy na drzwiach.

Zajęcia odbywają się w grupach:

- grupa I - 13:00

- grupa II - 14:30

- grupa III - 16:00

Koszt zajęć 30 pln.

Obowiązują zapisy telefoniczne: 660066495 lub w Szyciarni os. Lecha 43, pawilon handlowy Orle Gniazdo w Poznaniu

Na zajęcia dzieci przychodzą w towarzystwie mamy, taty, babci, dziadka, cioci...

 

Plan zajęć:

- wybór konika - wyjątkowo koniki będą już skrojone

- przygotowanie do szycia na maszynie

- szycie na maszynie, oczywiście z moją pomocą

- wypychanie

- zaszywanie ściegiem krytym

- przyszycie oczu z guzików

- i gotowe!

W czasie zajęć uczymy się współpracy, staranności, cierpliwości. W czasie szycia dzieci ćwiczą i rozwijają motorykę małą.

Zapraszam serdecznie!

 

 

06.11.2021 - rodzinne warsztaty szycia - Skrzat 0
06.11.2021 - rodzinne warsztaty szycia - Skrzat

W najbliższą sobotę 06.11.2021 będziemy robić skrzaty.

Koszt zajęć 25 pln, czas trwania ok 1h

Pracujemy w grupach, na które obowiązują zapisy:

- grupa I - 13:00

- grupa II - 14:00

- grupa III- 15:00

- grupa IV - 16:00

Na zajęcia zapraszam dzieci pod opieką osoby dorosłej.

W czacie warsztatów dzieci samodzielnie składają przygotowane elementy skrzata. Oczywiście podpowiadam i nad wszystkim czuwam, ale absolutnie nie odbieram Wam radości tworzenia.

 

Zapisać się można w Szyciarni, na os. Lecha 43 w Poznaniu, lub tel 660066495.

Do zobaczenia!

 

23.10.2021 - NIETOPERZ, czyli rodzinne warsztaty szycia u Koty 0
23.10.2021 - NIETOPERZ, czyli rodzinne warsztaty szycia u Koty

W sobotę 23.10.2021 zapraszam na wspólne szycie poduszki nietoperza. Jak zwykle przygotuję różne zestawy tkanin, aby każde dziecko mogło uszyć swojego jedynego i niepowtarzalnego nietoperza.

W czasie zajęć dzieci:

* wybierają tkaniny

* korzystają z szablonu, aby wykroić poduszke

* przygotowują nietoperza do szycia

* razem szyjemy na maszynie

* wypychanie

* i wykańczanie

Na zajęcia dzieci (niezależnie od wieku) przychodzą z osobą dorosłą. To czas dla Was, a patrzenie jak świetnie dziecko sobie radzi, daje wiele radości.

Zajęcia odbywają się w grupach:

- grupa I - 13:00

- grupa II - 14:30

-grupa III - 16:00

Koszt zajęć 30 pln, czas trwania ok 1,5 h

Obowiązują zapisy, telefonicznie 660066495 lub osobiście w Szyciarni.

Spotykamy się w Szyciarni, os. Lecha 43, pawilon handlowy Orle Gniazdo w Poznaniu.

Do zobaczenia!

 

 

02.10.2021 - DYNIA -rodzinne warsztaty szycia 0
02.10.2021 - DYNIA -rodzinne warsztaty szycia

W dniu 02.10.2021 zapraszam na wspólne szycie dyni.

W czasie zajęć dzieci:

- dokonają wyboru tkanin

- połączą poszczególne elementy - na maszynie będziemy szyć razem, czyli dziecko i instruktor

- wypychanie i formowanie dyni

- zaszywanie ściegiem krytym, w czasie którego uczymy się dokładności

- przyszycie ogonka na okrętkę

 

Zajęcia odbywać się będą w grupach:

- grupa I - 13:00

- grupa II - 14:30

- grupa III - 16:00

Zapisy pod nr tel: 660066495

Spotykamy się w Szyciarni, os. Lecha 43, pawilon handlowy Orle Gniazdo w Poznaniu

Koszt zajęć 25 zł/szt

 

Liczba miejsc jest ograniczona, więc proszę o przemyślane zapisy!

Na zajęcia przychodzi dziecko z mamą/tatą/ciocią/babcią lub dziadkiem, nie ma możliwości zostawienia samego dziecka.

Czas zajęć ok 1h.

Do zobaczenia!

szyciarnia.pl

 

czytaj całość »
Marian - żaba zawadiaka 0
Marian zawadiaka

- Au! Au! Zostaw! Nie ciągnij mnie za ogon! - krzyczy mysz

- Hi hi hi - w odpowiedzi słychać chórek żab

- Za uszy też nie ciągnij... - prosi myszka głosem bliskim płaczu

- Hej mysza, nie bądź taka delikatna! A jak mały człowiek cię zabierze do przedszkola? To przecież będą cię tam ciągnąć i za ogon i za uszy - z łobuzerską miną powiedziała żaba w grochy

- I za nos też będą cię ciągnąć - dodała żaba seledynowa

- Nie będą! - z przekonaniem powiedziała myszka - Ja jestem myszka słodziara i kupi mnie miła dziewczynka, która będzie mnie tulić i miziać!

Żaby przewróciły oczami, bo faktycznie mysz przesłodka przecież jest!

#żaba

 

Myszy rozrabiaki 1
Myszy rozrabiaki

Od bladego świtu w Szyciarni poruszenie! Myszy wstały wraz z pierwszymi promieniami słońca i szaleć zaczęły.

Biegały dookoła stołu, wpadały w poślizgi na zakrętach i czasami jedna z drugą schowała się dla złapania oddechu w mysiej dziurze.

Na nic się zdały prośby i narzekania:

- Jest rano, jeszcze pięć minut - zaspane prosiły króliczki

- Cicho dzieciaki! Spać jeszcze! - irytowały się flamingi

- Zaraz ktoś się przewróci i dopiero będzie! - straszyły mądre sowy

A myszy niestrudzone szalały i co i rusz wołały "berek! berek!"

 

Nagle żołędzie zawołały:

- Kota idzie! Na półki!

Poruszenie się zrobiło, bo myszy do swojej półki daleko akurat miały, a tu jeszcze dwa ostre zakręty...

- Dzień dobry! - powiedziała z uśmiechem Kota. Popatrzyła na półkę z myszami i pomyślała "chyba ich więcej było..." .

Weszła Kota do pracowni, myszy wszystkie dobiegły do półki i w sklepie zaczęła się codzienna krzątanina.

#szyciarniapogodzinach cz.2

#mysz

 

 

 

Gruszka Grażynka 0
Gruszka Grażynka

W Szyciarni u Koty przez wielkie okna wpadały ostatnie promienie słońca. Dzień powoli się kończył, a na szyciarnianych półkach szeptom nie było końca. Jakieś dziwne to było poruszenie, bo od kilku tygodni raczej tu było cicho i spokojnie.

- Hej, wy tam na pierwszym oknie! My się chyba nie znamy - odważyła się zawołać różowa słonica.

- Bo my tu od dzisiaj wisimy - odparła nieśmiało zielona gruszka.

- To widzę, że wisicie, ale to okno zawsze było pełne zajączków - pokręciła swoją trąbą słonica.

- No niby tak..., ale ja sam zostałem, to co mam sam na oknie sobie wisieć - zastanowił się czerwony zajączek, siedzący w kołysce

- A poza tym jesień jest! Kota pewnie chciała, żeby jesiennie było i dlatego pierwsze okno jest nasze! - dumnie rzekła złota gruszka.

- Ech, niech wiszą sobie i w pierwszym oknie - mądrze ucięła sowa w kropeczki - najważniejsze, że Kota znowu szyje!- dodała po chwili.

I tak rozpoczęły się pogawędki, których tu dawno słychać nie było. Gruszki relacjonowały co widać z pierwszego okna, aż słońce całkiem zaszło i już nic widać nie było.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl